ÇH
Soru Sahibi
30 Temmuz 2014 14:11

ses boğukluğu

iyi günler hocam. benim sorum şöyle : utangaçlıktan dolayı toplu alanlarda (özellikle kapalı alan ise) konuşurken sesimin boğuk ve kısık çıktığını düşünüyorum. benim psikiyatriste mi başvurmam gerekiyor yoksa sizin branşınızdaki uzmanlara mı ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, sorununuz bir kaç şeyi bir arada içeriyor olabilir. Sadece kendinizi utangaç hissetiğiniz zamanlarda oluyorsa bir psikiyatrist yardımcı olabilir, eğer diğer durumlarda da sesinizde boğukluk gözlemliyorsanız bir kulak burun boğaz uzmanına başvurabilirsiniz, altta herhangi bir patoloji olup olmadığının tespiti için. Eğer var ise ve terapilere olumlu yanıt verebilecek bir durum ise bir dil ve konuşma terapistinden yardım alabilrsiniz.

28 Ağustos 2014 13:53