25 Haziran 2018 02:42

Sert cisim

Mrb hocam sag kulagimin on tarafinda favorilerin oldugu yerde gittikce buyuyen bi sertlik var oynama yapmiyo ve inanilmaz bas agrisina neden oluyor. Bu korkulacak birseymi ne yapmaliyim oneriniz nedir? Simdiden tesekkur ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat Koçyiğit
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geçmiş olsun. Kulak önündeki ağrılı şişlikler genellikle lenf bezi iltihabı veya sebase kistin enfekte olması ile oluşup çoğunlukla masumdur. Basit ağrı kesicilerden birini başlayıp sabah akşam kullanmanızı ve şişliği sıkmamanızı öneririm. Eğer 3 gün içinde ilaca rağmen geçmeyen ağrı, artan şişlik ve ateş yükselmesi gibi bulgular olursa bir KBB hekimine muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

25 Haziran 2018 11:34