AN
Soru Sahibi
28 Ağustos 2021 15:03

Sebebi Bilinmeyen Tüylenme

Hocam merhaba, ben doğuştan tüylü bir vücuda sahibim. 21 yaşındayım vücudumun her yerinde siyah ve uzun tüyler var aşırı belirgin ayrıca aldırmışım olduğum tüylerimin daha koyu ve sert çıktığını düşünüyorum bir de tüylerim çok hızlı uzuyor ve saçlarım çok dökülüyor. Muayene oldum, hormon testi yaptırdım TSH, Prolaktin, Serbest Testesteron, DHEA-S04 hepsi gayet normal çıktı jinekolog hiçbir problemimin olmadığını söyledi ve Diane 35 yazıldı. İğneli epilasyona gidiyorum süreç çok çok yavaş ilerliyor hatta sonuç aldığımı dahi düşünmüyorum. Acaba bu tüylenmemin asıl sebebini nasıl öğrenebilirim ve tedavisi mümkün müdür. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Hormonsal sorunlar dışında bazı insanlarda kalıtımsal tüylenmeye yatkınlık olabiliyor. Bacak, kol altı, genital bölge gibi kalın kıl olan bölgelerde LASER tedavileri de etkilidir. Ama iyi yapılan iğneli epilasyonun yerini hiçbiri tutamaz.

3 Eylül 2021 10:28