şd
Soru Sahibi
17 Mayıs 2017 15:43

seamer testi

merhaba vajinal mantar için gittiğim doktorda seamer testi yapıldı seamer sonucu acsus olarak çıktı hpv sonucu henüz çıkmadı kolkoskopi istedi doktorum hpv sonucundan sonra mı yaptırmalıyım . acsus çıkmasında mantarın rolü varmıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Eralp Başer
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhabalar Defne hanım, smear testinin ASCUS olarak değerlendirilmesi enfeksiyonlardan da kaynaklanabilmektedir. HPV testinin sonucunu beklemekte fayda var. Eğer pozitif çıkarsa kolposkopi yaptırmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun dileklerimle.

25 Mayıs 2017 08:01