ÇG
Soru Sahibi
23 Kasım 2021 12:52

sağ omuz mr sonucu

merhabalar hocam mr sonucunu aciklayabilirmisiniz Akromio-klavikuler eklem mesafesi doğal, eklem yüzleri muntazamdır. Humerus başında yaklaşık 15x10 mm boyutunda meduller yerleşimli T1 hipo ,T2 hiperintens içerisinde hipointensitelerin izlendiği lezyon vardır ( enkondrom ? ) . Subkorakoid reseste , aksiller poşta sıvı artışı vardır. Gleno-humeral eklem mesafesi normal genişliktedir. Glenoid eklem yüzleri düzgündür. Glenoid-labrum normal olarak izlenmektedir. Biseps tendonu normal oluğunda yer almaktadır. Subluksasyon saptanmadı. Rotator cuff tendonları intakt olup normal kalınlık ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. Patolojik sinyal artışı saptanmadı. Kesit alanlarına giren periartiküler yumuşak dokular ve kemik yapılara ait patoloji saptanmadı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

mr görüntülerini görmeden, anamnez (hastanın öyküsü ve yakinmalari) almadan ve muayene yapmadan sadece mr yorumu yapmak yanilgilara yol açar. o nedenle yapılması doğru olmayacaktır. en doğru yöntem sizi gören ve muayene edip tetkikleri isteyen doktorunuza gitmenizdir.

28 Kasım 2021 08:42