öz
Soru Sahibi
26 Eylül 2017 01:05

safra kesesı

merhaba doktor bey bende safra kesemde 24 mm taş olduğu grüldü usg incelemede doktorum amaliyat dedi sizce bu amaliyat ben zorlarmı devlet hastanesnde amaliyatı yapılıcak açık amaliyatmı olur ondan sonrasında tüp bebek tedavisine başlıycaz bu tedavilere başlarken safra kesesinin olmaması sorun olurmu teşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Orhan Aslan
Genel Cerrahi

safra kesesi taşının tedavisi ameliyattır, bu ameliyat günümüz şartlarında çoğu merkezde kapalı olarak yapılmaktadır. tahmini olarak hastane yatış süresi 1-2 gündür. safra kesesinin olmaması tüp bebek ile ilgili bir engel teşkil etmez. yalnız bunu tüp bebek işlemini yapacak olan kadın doğum doktoruna da danışmanız gerekir. geçmiş olsun.

16 Ekim 2017 11:16