av
Soru Sahibi
24 Ekim 2021 12:09

Rivotril kullanımı bilişsel fonksiyonlar

Sevgili hocam selamlar.Ben çok yoğun bir kaygı dönemim sonucunda doktrol kontrolüyle temmuz'dan bu ayın 11'ine kadar rivotril kullandım ve bıraktım.çeyrekle başladım ve 1 tablete kadar yükselterek yine kademeli bıraktım.Ama asla 1 tableti geçmedim.Hocam benim korkum rivotril sizce bilişsel hasara sebep olmuş mudur?Tek korkum o hocam internette benzodiazepin kötüye kullanımı ile ilgili çok fazla yabancı kaynak gördüm ve daha da korkuttular.Benim durumum da böyle mi hocam?Yardımınız için çok teşekkürler saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

3 ay kontrollü bir şekilde artırma azaltma şeklinde Rivotril kullanmışsınız ki bunda bağımlılık veya bilişsel fonksiyon bozukluğu açısından endişe edilecek bir durum yok. Geçmiş olsun.

25 Ekim 2021 15:37