kc
Soru Sahibi
7 Nisan 2021 18:55

rivotril bağımlılığından kurtulma

Merhaba hocam 6 aydır 225mg efexor ,1200mg gabaset, 25 mg laroxyl, 40mg dideral ve uyku için 15 mg remeron kullanıyorum. Doktorum bazen baş ağrım bazen de göbek çevremdeki yanmalar için rivotril önerdi. Son üç aydir rivotril kullanıyorum , ilk ay günde bir çeyrek ,ikinci ay günde iki çeyrek 25 gündür günde üç çeyrek alıyorum . Dokroruma acaba ben rivotril bağımlısı mı oldum diyorum. Bu miktarlarda olmazsın diyor hala içimde bir korku var bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Bir de rivotrilden nasıl kurtulurum şimdiden teşekkürler prof.dr. Cemal Kaya

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba.Doktorunuz takibinde bağımlı olmazsınız.Bu dozlarda bağımlılık değildir.Endişenizi anlıyorum.Size destekleyici patc tarzı ürünler ilave önerebilirim.Bu ürünler ilaç değildir.Uykunuzu enerjinizi toparlamaya yardımcı olur.Daha sonra ilaç dozları da azaltılabilir. Uzm.Dr.Zelkif AKGÜL

7 Nisan 2021 20:03
kc
Soru Sahibi

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, beni aydınlattığınız için de ayrıca şukranlarımı sunuyorum . Bugün gittiğim doktor zamanı gelince rivotrili azaltarak bırakırız .O da sizin önerdiğiniz yöntemi söyledi. Patc nin ne olduğunu bilmiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim . Doktorum Laroxyli hiç kullanma, gabaseti azaltarak bırak dedi Sabahları 150 mg efexor, akşamları sadece 20 mg dideral al . Uyku için 15 mg remereonu belli bir süre kullan dedi. Bugün gittiğim doktor daha önceki doktorum değildi. Saygılarımla sağlıcakla kalın

9 Nisan 2021 14:17

Patch cilde yapıştırılan ve oradan emilen bant tarzı sağlık destek ürünleri..*** *** **

9 Nisan 2021 14:35