ab
Soru Sahibi
7 Mayıs 2022 19:24

Reaksiyoner LAM

Merhaba, yaklaşık 2-3 haftadır kulak altımda şişlik var. geçen hafta usg çektirdim ve doktora gösterdim, doktorum önemli bir şey yok dedi. (usg çekildiğimde antibiyotik tedavisinin sonundaydım) Usg Sonucum; sağda gl.parotis posteriorunda 13-16 mm boyutta kortexleri kalınlaşmış iki adet superficial LAM imajı ve perifderlerinde minimal ödematöz değişiklikler gözlendi (Reaksiyoner LAM). Bilat jugulodigastrik lenf nodları ve diğer servikal lenf nodları normal boyut, form ve eko yapıdadır. Sonucum itibariyle kafama takıp kontrol ettirmeme gerek varmıdır ? elleyip duruyorum biraz gerginlik yaptı bu durum. yardımcı olursanız sevinirim…

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Beyza Özçınar
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Muhtemelen enfeksiyona bağlı ama bir KBB uzmanına görünmenizi öneririm.

31 Mayıs 2022 18:00