SH
Soru Sahibi
13 Ekim 2016 22:58

Psikolojik mi acaba?

Merhaba Sema hanım ben 8ay önce sezeryanla Doğum yaptım aynı zamanda 2.5yaşında da Bi oğlum var.Ameliyata girerken çok korkarak girmiştim çıktım hiç bir problemim yoktu 2.gün tansiyon yükselmesi ve başımda yanma hissi başımdan sanki sıcak su döküyolar hissi başladı ve bu böyle Bi kaç ay devam etti tabi buna birçok şey daha eşlik etti boğazım boğuluyo gibi oldu hızlı hızlı nefes alma başımdan ayak parmaklarıma kadar terlemeler oldu iki farklı nörolojiye iki farklı beyin sinir cerrahına,kalp damar,kardiyoloji,kbb en sonda dahiliyeye gittim MR öekindim ve hiçbirinde birşey çıkmadı.6ay tansiyon ilacı kullandım şimdi bıraktım ama şikayetlerim değişti baş dönmesi kaldı Bi huzursuzluk uyumak istiyorum sürekli gece çok güzel dinlensemde sabah yorgun uyanıyorum ve çocuklar uyusada tekrar uyusam diye bekliyorum çabuk sinirlenmeye başladım korkularım var bana birşey olursa çocuklarım ne olacak diye beyin kanaması geçiricem felç olucam yada kalp krizi geçirecem çok bunaltıyo artık bu düşünceler bugün psikiyatriye gittim emzirdiğim için ilaç veremedi kafamın içi çok karışık sanki ben ben değilim ne yapacağımı nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Hülya hanim yaşadığınız sorun psikolojik görünüyör. İkinci çocuk, sezaryen sizi zorlamis görünuyor.doğum sonrası boğulma hissi gibi görünüyor. İkinci bebekle birlikte hayatınız daha da zorlaştı. Hayatınızin kontrolü elinizden alındı, belki kaçıp gitme isteğiniz oldu.doğum sonası tüm duygular psikolojik yaşantılarınizi etkilemiş görünüyor. İlaç kullanamazsınız ama terapiyi tavsiye ederim size.

13 Ekim 2016 23:28