da
Soru Sahibi
9 Haziran 2021 22:26

Proktoloji

Hocam merhabalar makatta Hafif agri ama dolgunluk ve tenezim hissi mevcut ozellikli bu dolgunluk ve tenezim hissi bni cok rahatsiz ediyor tam boşaltım ama o serlik ve har hissi çok problemsağlıyorum ameliyat mi olmam gerek yada ameliyatsiz bir cozumu varmidir Mr defokagrafi SONUÇ:  Ikınma ve defekasyon esnasında düşük profilli intrarektal invajinasyon gelişimi ve posterior pelvik tabanda hafif-orta düzeyde desensus (M hattı 35 mm).  Rektal komplians hafif belirgindir (sagital çap 62 mm).

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Emre Sivrikoz
Genel Cerrahi , Proktoloji

Defekografi bulgularından önce muayene bulgularınızı değerlendirmek gerekir. Kronik bir çatlak varlığından yüksek anal spazma bağlı defekografi sonuçları yanıltıcı olabilir.

14 Haziran 2021 22:54