YO
Soru Sahibi
23 Ekim 2021 07:58

Polikist over

Kutay hocam myo fol 30şaşe ne için kullnilir neye yarari vardir. Polikist overle alkasi varmidr yada yumurtlamayla

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hiç bir şeye.. Tamamen ticari. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, Polikistik Over Sendromu (PCOS) nedir – ne değildir? Haziran 3, 2017 ; Polikistik over sendromu – ergenlerde ve erişkinlerde tanı ve tedavi. Ekim 17, 2018 ; Ergenlerde normal ve anormal adet düzeni tanımı ve PCOS tanısı. Ekim 17, 2018 ; Polikistik Over Sendromu – yine, yeniden. Nisan 21, 2019) ulaşabilirsiniz.

24 Ekim 2021 18:51
YO
Soru Sahibi

Hocam adetlerim duzenli. 28gunde 1olurum 6gun surer 5aydir evliyim ilk 1ay korunduk 4aydir gebelik olmuyor neden hastaneye gitim doktor biteral hap ve neonpeontran fitil verdi enfeksiyon var dedi ultrsyonda buyuzden gebelik. Olusmazmi enfeksyon yüzünunden gebelik olusmazmi. Neyapmaliyim gecmesi icin bide polikist overli olmak icin hizli kilo alimi yeterlimidir. Benim tek belirtim hizli kilo ve yüzde sivilcelenme adetlerim duzenlidir hep

25 Ekim 2021 08:43
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

1. Her ay adet gören birisinden pCOS olamaz. Tanı yanlış. 2. Enfeksiyon hastanın yakınması olmadan sadece muayene ile konulamaz. Tedavi yanlıştır. 3. Enfeksiyon gebeliği engellemez. 4. Fazla kilo tek başına gebe kalmayı zorlaştırır. 5. 1 yıl denemeden gebe kalma sorunu var denilemez. Her yönden yanlış yöndesiniz. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (Çocuk sahibi olamayan infertil çiftler için temel bilgiler. Ocak 26, 2018 ; İnfertilite Nedir? Nasıl Yönetilir? Haziran 11, 2018 ; Çocuk sahibi olmakta başarısız infertil kadınlara histeroskopi yapılmalı mıdır?*** *** ** ; Erkek infertilitesinde ilaç tedavisi. Aralık 13, 2019 ; Erkek infertilitesi – *** *** ** ; Çocuk isteyen herkese tüp bebek mi yoksa sebebe yönelik tedavi mi? *** *** ** ; Anti-müllerian hormon (AMH) ne işe yarar? – Kritik analiz. Ağustos 20, 2017 ) ulaşabilirsiniz.

25 Ekim 2021 21:17
YO
Soru Sahibi

Gebelik durumu Kutay hocam yumurtlama testinde yumurtam catladi akintiyida gördüm. Sefaf beyaz gebelik istiyorum duzenli adet olurum 28gunde 1 fakat yumurtlama günümde iliskiye girdim tutmasi 99mus yumurtlamada ve adete 1haftam kaldi göğüs agrim var koltuk alt bölümu kasiklarimdada agri var sanki tekrar adet olucakmisim. Gibi. Her ay görürüm bu semptomu. Ve. Suan size sorum şu hamile olsak dahi ilk ay yani adet günumüz yaklastiğinda bu bekirtiler normalmidir

10 Kasım 2021 08:14
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yanlış yoldasınız. Anlattıklarınızın hiç bir tıbbi anlamı yok. Önerdiğim kaynakları okumanızı önermek dışında bir yorum yapamıyorum. İmkanınız varsa gelin bizzat değerlendireyim.

10 Kasım 2021 12:35
YO
Soru Sahibi

Peki hocam. Adetime 7gun kala test yaptim negatifti. İdrar testi nezaman yapilmalidir. 5 bucuk aydir evliyim. Gebelik olusmuyo hicbi sorun yookken yumurtlammamda oldu adetimde duzenli neden. Cok takintili bi insanim hocam cok merak ediyorum bana. En hizli nasil gebe kalinir anlatirmisiniz lutfen. Yardimci olun muaneye. Gelme imkanim yok

11 Kasım 2021 09:00
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sorularınız hiç bitmiyor. Sorun var diyebilmek için en az 1 yıl süreyle gebeliği deniyor olmalısınız. Gebeliği engelleyen olası nedenleri anlamak için aşağıdaki kaynakları okuyunuz. Doğru bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (Çocuk sahibi olamayan infertil çiftler için temel bilgiler. Ocak 26, 2018 ; İnfertilite Nedir? Nasıl Yönetilir? Haziran 11, 2018 ; Çocuk sahibi olmakta başarısız infertil kadınlara histeroskopi yapılmalı mıdır?*** *** ** ; Erkek infertilitesinde ilaç tedavisi. Aralık 13, 2019 ; Erkek infertilitesi – *** *** ** ; Çocuk isteyen herkese tüp bebek mi yoksa sebebe yönelik tedavi mi? *** *** ** ; Anti-müllerian hormon (AMH) ne işe yarar? – Kritik analiz. Ağustos 20, 2017 ; Çocuk isteyen herkese tüp bebek mi yoksa sebebe yönelik tedavi mi? *** *** ** ; Çocuk sahibi olamayan infertil çiftler için temel bilgiler. Ocak 26, 2018 ; Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmalı? Kimlere uygulanmamalı? Başarı oranları nedir? *** *** ** ) ulaşabilirsiniz.

11 Kasım 2021 22:44