st
Soru Sahibi
23 Kasım 2014 13:10

PGT ve KAN PIHTILASMASI

Merhaba hocam ben 31 yasindayim 7 Yıllık evlıyım 5 sene once dis gebelk gecirdim ve sol tupum alindi. mayis 2013 de tup bebek yontemı ıle hamıle kaldım (ilk denemem) ama 10 hflkken kalbi durdu,kurtaj oldum..bebekte yapilan analizde 46X +7 (trizom7 monozom X) kromozom kurulusu saptanmistr denildi ve dr um 7. kromozmnda sorun oldugunu, sonraki denemelerimde bunun tekrar edebilecgini ve PGT yapilmasi gerektigini soyledi 2.denemede a kalite 3 embryo olustu ve hepsine PGT yapildi 3 de normal cikti 1 tne transfer edildi ama tutmadi. 3. tup bebek denemesini baska bir dr yapti embiryolara PGT yapmaya gerek olmadigini 7. kromozmda herzaman sorun olmayacagini soyledi yine a kalite 2 embiryo yerlestrldi ama tutmadi ayrica son yapilan tahlillerimde MTHFR(677) HOMOZIGOT) MTHFR(1298) NORMAL PAI: 4G|5G HETEROZIGOT cikti Sormak istedigim benim durumumdaki bir hasta icin PGT olmasi sart mi? ve tutunmamsinin bu 7. kromozomla ya da MTHTR ile ilgiis var mi? Simdiden vakit ayirdiginiz icin cok tesekkur ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

Hicbir alakasi yok sizlerin kromozom analiz sonucu nedir Faktor 2 5 sonuclariniz ne cikti

23 Kasım 2014 13:36
st
Soru Sahibi

Degerli hocam oncelikle soruma cevap verdiginz icin cok tesekkur ederim. suana kadar yapilan tahlillerde bahsettiginz ( faktor 2 ve7) tahlili bulamadim. bu tahlileri yaptirmamiz gerekiyr mu? ayrica tedavimize baslamadan yaptirdigimz genetik testimiz normal cikti.

1 Aralık 2014 23:57

faktor 2 ve 5 testlerini yaptirabilirsiniz cocugunuzde saptanan anomali sizlerden kaynaklanmadigi icin pgt gerekli gorunmuyor en azindan normal yolla gebelik deneyin ve mutlaka prenatal tani yaptirin

4 Aralık 2014 09:11