ÖS
Soru Sahibi
4 Şubat 2014 17:18

Pankreatit

Merhaba hocam benım kardeşim 4 ay önce pankrettit geçirdi.20 gün hastanede yattı.4 aydır Kreon*** *** ** IU kullanmaktadır.Sırt ağrısı ve mide bulantısı geçmiyor,En son mr sonuncunda safra kesei normal;ancak pankreas baş süperior kesiminde minör kanalın,majör kanal ile birleştiği bölgede dökülen aksesuar kanala ait görünüm dikkat çekmiştir,belirgin lüminal dolum defekti izlenmemiştir. Amilaz değeri *** *** ** arasında değişmektedir. Total HDLve LDLkolestrol yüksek çıkmaktadır.Trigliserit normal değer aralığındadır.Lipaz değeri normal aralıktadır.ERCP yapılması düşünülmektedir.Görüş ve önerilerinizi bekleriz.İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Deneyimli bir gastroenteroloğa ihtiyacınız var Sezin Hanım. Prof.Dr. Hakan Bozkaya ile irtibat kurmanızı öneririm. Sevgiler, BM

5 Şubat 2014 21:52