SM
Soru Sahibi
4 Ekim 2021 11:33

Over torsiyon hastası ,tek yumurtalık , 13 yaşında kız

Merhaba hocam. 13 yaşında kız çocuğunun yaklaşık 2 ay önce sağ yumurtalığı over torsiyon nedeniyle alındı. 15 gün önce de sol yumurtalıkta 4 cm büyüklüğünde kist alındı. Kist oluşumuna yatkın bünyesi olduğu söylendi. Çikolata kisti olduğu bilgisi verildi, çok hızlı büyüdüğü tekrarlamaya meyilli olduğu ve patlama kanama yapmaya meyilli olduğu söylendi. Acilen endokrin uzmanıyla görüşmemeiz söylendi.Yumurtalık kisti uzmanlık alınınız mı ? Sitenizde daha çok diyabet ile ilgili bilgiler görüyorum. Sizinle görüsebilir miyiz ? Günlerdir randevu alamıyorum. Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erdal Eren
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi

Merhaba Az önce sekreterim de aradı beni. Konu benim ilgi alanıma giriyor. Testlerini yapmak ve gerekirse Kadın Doğum'un adolesan bölümü ile izlemek gerek. Buyrun beklerim. Erdal

4 Ekim 2021 12:07