AV
Soru Sahibi
22 Ağustos 2016 18:05

OVER CA SEROZ ADENOKARSINIM

*** *** ** GENEL CERRAHİ BİYOPSİ: SEROZ ADENOKARSINOM *** *** **: TAH+BSO TOTAL OMENTEKNOMİ APENDEKTOMİ *** *** ** - *** *** ** KARBOLATİN + PAKLİTAKSEL *** *** ** - *** *** ** ALTUZAN + KARBOPLATİN + GEMZAR *** *** **: SECOND LOOK LAPOROTOMİ *** *** ** - *** *** ** CAELYX *** *** **: PARORTİK VE ADEZYONELİZİS AMELİYATI: 3 LENF NODU ÇIKARILDI. OVARİAN SEROZ ADENOKARSİNOM. CA *** *** ** ÖLÇÜLDÜ. *** *** ** - *** *** ** KARBOPLATİN + HAFTALIK TOPECAN * 22 GÜN VE 14 GÜN TROMBOSİT DÜŞÜKLÜĞÜYLE HASTANEDE YATILDI. CA *** *** ** ÖLÇÜLDÜ. BRCA 1 VE 2 MUTASON TESTİ YAPILDI. RASTLANILMADI. 1- BU KADAR YOĞUN KEMOTERAPİYE RAĞMEN CA 125 NEDEN DÜŞMEDİ ? 2- BAŞKA BİR KEMOTERAPİ ALSAK NE OLUR ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

1- BU KADAR YOĞUN KEMOTERAPİYE RAĞMEN CA 125 NEDEN DÜŞMEDİ ? Kanser hücresi zamanla yanındaki hücreleri öldüren ilacı içine almaz, direnç geliştirir 2- BAŞKA BİR KEMOTERAPİ ALSAK NE OLUR ? O dirençli knaser hücrelerini de farklı bir ilaçla şaşırtarak öldürme ihtimali doğar Geçmiş olsun, acil şifa diliyorum

22 Ağustos 2016 20:38