EB
Soru Sahibi
28 Temmuz 2021 14:25

Oturma problemş

20 Kasım doğumlu ikizlerim var biri kız biri erkek. Oğlum desteksiz oturuyor. Kızım oturamıyor. Kolları kuvvetli. Başını 3 aylıktan beri tutuyor. Ayakta tutunca duruyor. Elleri ile asılı kalarak ayakta da durabiliyor. Yerde çok hareketli. İstediği şeye dönerek ulaşıyor. Ama otururken belini bombe yapıyor. Bazende oturmayı reddederek belini dümdüz yapıyor. Doğumda oksijen problemi yaşamadı. Küvözde de kalmadı. Çocuk doktoru kas enzimleri de sıkıntı olmadığını soyledi. Sma olabilir korkusu mevcut. Nasıl bir yol izleyelim. Şimdiden teşekkürler. Refleksleri de canlıymış.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fethi İdiman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Bir Çocuk Nörolojisi uzmanına muayeneye götürmeniz uygun olur. Dilerim basit bir gelişim gecikmesidir. Hastalıktan ayırım için muayene şarttır...

2 Ağustos 2021 11:47