OA
Soru Sahibi
6 Kasım 2021 04:13

Oral ve cinsel hastalıklar

merhaba Kutay bey, öncelikle aziz bilgi kaynağınızla insanlara verdiğiniz net ve eleştirel cevaplardan dolayı soran sormayan birçok kişiye kesin olarak bir çok şey öğrettiğiniz için teşekkürler hakkaten: Aslında soracağım şey çok aklıma takılan bir şey değil ama biliyorum ki tamamen görmezden de gelemem. yaklaşık iki yıl önce birisine (ilk ve son defa lol) blowjob-oral seks yapmıştım, ve bu tecrübesizliğimden prezervatifsiz gerçekleşmişti, karşımdaki kişinin deneyimleri olduğunu ve hastalığı olup olmadığını bilmediğimi ekleyeyim, ama aktif bir cinsel hayatı vardı sanırım ve az da olsa sperm yuttum, oral dışında herhangi bir penetration olmadı. Cinsel hastalıkların çoğunu az çok biliyorum, ve hiçbir zaman okuduğum onlara ait büyük/küçük belirtileri hissetmedim, oral seks yapmış birisi velev ki cinsel bir hastalığa sahip olsaydı belirti hissetmesi gerekli.. midir yoksa bu tür hastalıklarda belirti hiç olmadan da oluşma durumu var mı, okuduğunuz için teşekkürler, hoşçakalın.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bazen hiç bir şikayete yol açmayabilir. Özellikle HPV enfeksiyonları. Hiç bir yakınmanız yoksa özellikle tek defalık bir olayla test vb. yaptırmanızı gerekli görmüyorum. Paranoyaya gerek yok. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

7 Kasım 2021 12:06