5 Temmuz 2023 02:45

Online Terapi Almak

Hocam Merhaba, ben istanbul da değilim sizden online terapi almak istiyorum fakat online alsam fayda sağlar mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Kl. Psk. Onur Cansız
Klinik Psikolog , Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Merhaba, online olarak terapi hizmeti vermekteyim. Danışanlarımın yüz yüze seanslarımla aynı verimi aldığını görmekteyim. Bazen hibrit (yüzyüze ve bazen online) olarak terapi alan danışanlarım var. Bir fark olmadığını belirttiler. Literatüre baktığımızda yapılan çalışmalar online terapi hizmetlerinin yüzyüze terapi hizmetleri kadar verimli olduğunu göstermektedir. Bu bağlamda bir farklılık olmadığını söyleyebilirim. Aynı zamanda erişilebilirlik, bütçe ve zaman bağlamında faydaları olduğunu görmekteyiz. Saygılarımla.

5 Temmuz 2023 02:47