ED
Soru Sahibi
15 Aralık 2017 00:23

Önemli Hpv 16

Merhaba hocam hpv 16 virüsü var yaşım 33 yaklışık 7 ay kadar önce operasyon yapıldı virüsün temizlendiği söylendi patoloji sonucu ise cın2 cın3 çıktı geçtiğimiz hafta yeniden sımır alındı ve ilerlediği görülmüş yeniden operasyon isteniyor çaresiz kaldım kesin sonuç ne olabilr

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Polat Dursun
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Deniz hanım eğer CIN2/3 (HSIL ) veya üzerinde bir lezyon varsa tekrar leep yapılması gerekebilir .Patoloji sonucunu görmeden yorum yapmam zor.

18 Aralık 2017 10:40