ŞA
Soru Sahibi
30 Ağustos 2019 17:44

Omurilik kanal daralması

Hocam iyi gunler babam 74 yasinda 100 m kadar yürüyüp biraz finlrndikten sonra tekrar yürüyor mr çektik omurilik kanalında daralma var sinirlere baskı oluyor agrılar ondan dediler ayrıca algoloji bölümünde beline iğne yapildı bel agrıları geçti fakat sag diz alt kısminda agri ve hissizlik var eskiden ayakta namaz kılabiliyordu simdi oturarak kılıyor doktor en son ameliyat önerdi yaş dezavsntajmı ameliyatta mikrocerrahi yönteminimi kullanıyorsunuz simdiden tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İsmail Gülşen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Ameliyat olman gerekiyor. Buna Spinal Dar Kanal hastalığı deniliyor. Kemik yapı sağlam ise mikrocerrahi yöntemi işe dekompresyon yapılır. Bu ameliyatta platin kullanılmaz. Fakat kemik yapı sağlam değilse platin kullanmak gerekir. Platinsiz mikrocerrahi tekniği ile bu ameliyatı hastanemizde başarı işe yapıyoruz.

30 Ağustos 2019 20:26