GE
Soru Sahibi
6 Eylül 2020 14:00

Öfke Problemi

Okan hocam lütfen yardımcı olun... Sizi çok önerdiler o yüzden size yazmak istedim. Öfkeme hakim olamıyorum. Her tarafa zarar verecek seviyeye geldi öfkem. Ofkelenince kendimde değilmiş gibi hissediyorum, gözüm bir şey görmüyor. Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Psk. Dan. Okan Tiring
Psikolojik Danışman

Merhabalar, öfkemiz aslında bizim içimizde biriken duyguların dışarı çıkmasının bir yoludur. Öfkemizi kontrol etmek hepimiz için bazı zamanlar çok zor olabiliyor. Sizin şu anki öfkeniz hayatınıza etki eder durumda gibi gözüküyor. Size öncelikli tavsiyem öfkelendiğiniz durumlarda durup, gözünüzü kapatıp 10 saniye sakinleşmek için beklemeniz ya da bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmanız. Bu mudahaleler geçici bir çözüm olarak aklınızda bulunsun ancak; hayatınıza öfkenin daha fazla zarar vermemesi için, psikolojik destek alarak altındaki sebepleri, duyguları dışarı çıkarıp üzerine çalışılması gerekmektedir. Aksi takdirde tam bir çözüme kavuşmayacak, size ve çevrenize zarar verecektir. Çok geç kalmadan kesinlikle psikolojik destek alın, aksi takdirde daha büyük sorunlara yol açacaktır. İyi günler dilerim.

6 Eylül 2020 14:16