ds
Soru Sahibi
31 Aralık 2017 00:26

Nötrofil düşüklüğü

18 aylık kızım var 9 aylıkken hasta olduğunda kan değerlerinde nötrofil sayısının düşük olduğu tespit edildi. 11 aylıkken periferik yayma yapıldı ve normal olduğunu hastalıkta baskılandığı söylenildi.tekrar kontrole çağırılmadı. Çok sık hastalanan bir çocuk değil kendim hemşire olduğum için benden bazen enf kapabiliyor. Ateşi evde yapılan müdahaleyle genelde düşüyor. 18.ayda grip geçirdiğimizde hemogramda yine nötrofil sayısı düşük çıktı 0.22 ve lökositte bu kez düşmüştü 1.6 gibi değerlerdeydi tekrar hematolojiye götürmem gereklimi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Elli
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

Geçmiş olsun. nötropeni viral enfeksiyonlar sırasına görülebilecek durumlardandır. Ancak izlemde bunun normale gelip gelmediği önemlidir. çocuk hematoloji hekimine gitmeniz iyi olur.

31 Aralık 2017 02:44