KN
Soru Sahibi
13 Aralık 2020 00:17

Nöropatik ağrılar

Merhaba, iyi günler. 23 yaşındayım ve biraz evhamlı bir insanım maalesef. 4 aydır bazı ayak parmaklarımda uyusma tarzı hisler yasıyorum. Bir ay önce doktora gittim ve emg çekimi yapıldı-kan verdim. Hiçbir sorun cıkmadı emg normal denildi. Hocam ama benim sorunum bitmiyor sanki. Bu pandemide sürekli hem hastaneleri meşgul etmek istemiyorum, hem kendimi riske atmak istemiyorum. Ama bazen ayak parmaklarımın ucuna batar tarzda ağrılar hissediyorum ama şiddetli değil ve geçici. Tüm bu hisler psikolojik mi bilemiyorum.. Bir çok kişiye danıştım, 23 yasında polinöropatim olsaydı emgde kesin çıkar mıydı? Acaba ben mi çok fazla kafama takıyorum :( Güçsüzlüğüm yok, başka problemim yok sadece bu ayak parmaklarım..bu arada şeker vs bir kronik rahatsızlığım da yok..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Handan Selek
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. Tetkiklerinizin normal çıkması çok olumlu tabii ki. Ancak bu tür yakınmalarda hastayı detaylı dinlemek önemli. Oradaki bir doktor arkadaşımdan destek alamaz iseniz, online desteğimizden yararlanabilirsiniz. Geçmiş olsun dilerim.

13 Aralık 2020 21:32