DB
Soru Sahibi
12 Mart 2021 14:55

Mr sonucu değerlendirme.

Merhaba Hocam, 6.5 yaşında oğlum var. Bazen yamuk gördüğünü, duvarları yıkılıyormuş gibi gördüğünü söylüyor. Buna istinaden beyin mr'ı istenmişti. Mr Sonucunda kalın puntolarla yazılan kısım şu şekilde; Beyin orta hatta en geniş yerinde transvers çapı 27mm bulan kistik genişlemiş öncelikle kavum septum pellusidum et vargea mevcuttur. Bu zeminde lateral ventrikuller minimal belirgindir. Ancak 3. Ventrikul ve 4. Ventrikul genişliği olağandır. Subependimal bölgelerde patolojik bulgu saptanmamıştır.. Bu sonuçta endişe edilecek bir şey söz konusu mudur? Teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yeşim Abanoz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Bu raporda endişelenecek bir durum yok. Ancak bu şikayetlerle ilgili önce bir Göz hekimine daha sonra da Nöroloji hekimine başvurmanızı öneririm. Beyin MRında sorun olmasa da bir göz hastalığı ya da nörolojik hastalık ile ilişkili olabilir. Geçmiş olsun.

12 Mart 2021 16:13