ÇA
Soru Sahibi
5 Ocak 2021 10:12

Mr nazofarenks sonucu

Merhaba hocam boğazımda yaygın lenf nodları olduğu için KBB doktoruna gittim. Muayene sırasında doktorum genizetimde dolgunluk olduğu için mr istedi. Sonucum;NAZOFARİNKS MR KLİNİK: TEKNİK: IV Gad-DTPA enjeksiyonu sonrası çok sekanslı çok düzlemli inceleme yapılmıştır. BULGULAR: Tiroid bezi boyutlarında artış dikkati çekti. Nazofarenks posterior duvarda orta hatta hava pasajına protrüde fokal yumuşak doku kalınlığında artış bulunmaktadır. Dil, dil kökü normal görünümdedir. Bilateral tonsiller normaldir. Hipofarenks yapıları tabii, piriform sinüsler açıktır. Her iki kord vokal normal görünümdedir. Subglottik alan normaldir. Her iki ariepiglottik katlantı normaldir. Epiglot normal, preepiglottik yağ doku planı açıktır. Parotis ve submandibüler bezler normal olarak izlendi. Boyun ana vasküler yapıları normaldir. Her iki servikal zincirde patolojik boyutta lenf nodu izlenmedi. Sizce sonuç nedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Abdullah Ahmed
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Çok geçmiş olsun, basit bir geniz eti dışında önemli bir durum yok

5 Ocak 2021 17:21