YM
Soru Sahibi
12 Eylül 2017 22:02

Mide de yanma

Hocam merhaba. İsmim Murat. 43 yaşımdayım.usadenizle durumumu ozetlemeye calisayim. Yaklaşık 2.5 yıldır yaşamış olduğum mide ve yemek borumdaki yanma nedeniyle 4'ü ameliyat öncesi ve 1 kez de sonrası olmak üzere 5 kez endoskopi oldum. Ankara'nin çeşitli hastanelerinde onca tetkikler yapıldı. Tanı ise reflu, mide fıtığı ve pangastrit. Ameliyat oldum. 1 ay sonra aynı hastanede 5'inci endoskopi oldum. Yine aynı tanı. Yemek borun temiz dedi doktor. Peki bu yemek borumdaki ve/veya midemdeki yanma neden geçmedi dedim. Gereken yapıldı dendi ve lansora devam dedi. Ama öne eğilirken gelen yemek artıkları kesildi sadece. Günde en az 10 saat yanma devam. Ameliyat öncesi ph metrı, manometri, kolanjiografi hepsi yapıldı. Bir ara hp bulundu ve tefavi edildi. Hep proton pompasi kullandim.Barret yok dendi. 4'üncü endoskopi sonucunda ise midemde bol safra oldugu soylendi ama ilave bir tedavi verilmedi. Ameliyat olalı ise 6 ay oldu. Bu inatçı yanma ne zaman nasıl geçer sizce hocam. Artık yanma (tam iman tahtasının ortasinda) ağrıya döndü. Başka ne olabilir ve bu durum daha kötü bir hastalığa dönüşebilir mi? Lütfen bir yol gösterin. Bıktım bu yanmadan. Sadece su içsem de yanıyor. Çin biberi yesem de ,Aç kalsam da, patates haşlama yesem de...

1 cevap
Cevaplar (1)

elinizdeki sonuçlarla muayeneye gelmenizi öneririm. iletişim için: http://www.ertanbeyatli.com/hakkinda/

15 Kasım 2017 00:25