TI
Soru Sahibi
14 Ağustos 2021 19:23

Merhabalar

Güzide Hanım merhabalar. Benim 2 yıllık bir ilişkim var ve sevgilimle gelecekte kurmak istediğimiz düzen ve beraber yapmak istediğimiz hayallerimiz var bu çok güzel bir şey biliyorum. Ama tabiki sorunlarımızda var mesela aile yapısı olarak ailesinden ve akraba çevresinden hoşlanmıyorum bana uymuyorlar akrabalarıyla tanıştığım için bunu rahatça söyleyebiliyorum. Tabiki herkes herkesle aynı kafada yada aynı şekilde büyümedi bunu biliyorum. Sevgilimin çocukluktan beri bir arkadaşı var o işi dolasıyla şehir dışında yaşıyor arada sırada buraya geliyor. Sorum şöyle sevgilimin arkadaşını gerçekten seviyorum düzgün birisi ama sevgilimin kuzeniyle birlikte olduğunu öğrendik. Sevgilimin kuzenini tanıyorum hatta ailesini de tanıyorum doğal olarak çünkü halası ve tanıdığım gördüğüm kadarıyla onlardan hoşlanmıyorum ne konuşma şekilleri ile ne davranışları ile hoşuma gitmiyorlar içten pazarlıklı gibi gözüküyorlar. Biz sevgilimle ileride evlenmeyi düşünüyoruz tabi arkadaşı da evlenmeyi düşünüyormuş. Benim şöyle bi yapım var bi insandan soğuduğum zaman bi daha o insanın yüzünü bile görmek istemiyorum. Bi insana ısınamadığım zamanda aynı ortamlarda bulunamamak istiyorum. Açıkçası sevmediğim insanları çevremde tutmuyorum. Diyorum ki evlendiğimiz zaman ben kuzeninin evimize gelmesini istemiyorum yada görüşmek istemiyorum. Biliyorum arkadaşını çok seviyor onu bende seviyorum ama kuzeni için bunu söyleyemiyorum. Bu konuda sevgilimle biraz tartışıyoruz o bize düşmez diyor evet biliyorum bize düşmez ama dışarıdan bi göz olarak arkadaşının sevgilisinin nasıl bir ailesi ve nasıl bi insan olduğunu söylemek istiyorum. Nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum nasıl davranmalıyım? Nasıl bu sorunu çözmeyelim nasıl hareket etmeliyim bilmiyorum. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Sevgilinizin söylediğine katılıyorum

18 Ağustos 2021 00:21
TI
Soru Sahibi

yani o kızdan hoşlanmasam bile görüşmeli miyim? Sevgilim için görmezden mi gelmeyelim? Yoksa en iyisi hiç görüşmemek mi?

26 Ağustos 2021 14:38

Böyle bir kararı vermek sizin sorumluluğunuzda malesef. Söyleyip söylememenin, görüşüp görüşmemenin Avantaj dezavantajlarını siz düşünmelisiniz. Bunun bir doğrusu yanlışı yok. İyi günler dilerim

27 Ağustos 2021 12:50