Df
Soru Sahibi
28 Eylül 2014 23:21

Merhaba liseye yeni geçtim ortamlarda konuşamıyorum ?

merhaba öncelikle liseye yeni geçtim ortamlarda konuşamıyorum aslında asosyel bir insan değilimdir ilk gün geçtim bir sıraya oturdum ilk gün kimse ile konusmadım 2.günde 3.gün 2 çocuk geliip bizimle takıl dediler olur dedim 9 kişilik bir grupları var ortamda herkes rahat ama ben değilim konuşacak konu bulamıyorum ne yapmalıyım ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Psk. Dan. Eyüp Sarı
Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Furkancım öncelikle çok tedirgin olma bu durumdan zamanla , ortama ve çevreye alıştıkça herşey daha güzel olucak lakin ilk başlarda biraz uyum sorunu yaşıyorsun. Bu durumun farkına var ve arkadaşlarından onay almak,onların sempatisini kazanmak için olduğundan farklı davranmak,hoşuna gitmeyen davranış içine girmek gibi şeyler yapmamaya çalış. Imkanın varsa bir süre psikolojik yardım alman herşeyi daha da kontrol altına almana yardımcı olur.

29 Eylül 2014 01:15