YA
Soru Sahibi
2 Mart 2021 00:00

Meme kanseri acil

Hocam merhaba yaşım *** *** ** cm boyunda 110 kiloyum.3 çocuk annesiyim,onları en az 1 er yıl emzirdim. Anne ya da baba tarafımda meme kanseri yok. Meme elle muayenesi yaptım ve bu sefer elime koyunun gömleği denilen yapısı gibi,büyük damarsı yapılara benzeyen ve bir var bir yok şeklinde olan yapılar geldi. İki memede de var. Haşimato hastasıyım bu hastalığa yakalandığım ilk zamanlar özellikle iki memede de büyüme olmuştu. Adetten bağımsız olarak bazen hafif hassasiyet de oluyor,sanki süt doluymuş gibi.Sağ overimde kist patladı,kanamayla hastaneye gittim solda da varmış içi pür ama kanamış 6 cm lik kist bulundu doktor 21 gün sonra yeniden gel dedi Doğum kontrol hapı verdi. Hocam hemen hastaneye gidebilme imkanım yok ve çok endişeliyim. Bu memede bahsettiğim yapılar ve ağrı,hassasiyetler meme kanserini düşündürüyor mu?Koltukaltında dışarıdan fark edilen şişlik de var gibi ama emin değilim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zekai Pekkafalı
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Merhaba. Meme ultrasonografi ile bakılması gerekiyor, verdiğiniz bilgilerle yorum yapamayız. Geçmiş olsun.

2 Mart 2021 00:04