GA
Soru Sahibi
20 Eylül 2021 02:14

lütfen cevap verin

Mastürbasyon öncesinde jiletle tıraş ettikten sonra sert bir şekilde mastürbasyon uyguladım aşağı taraflara da inmiştim sonrasında iç çamaşırımda kanama olduğunu gördüm ama belirli bir bölgede değil çoğu yerde vardı ve sonrasında hiçbir acı hissetmedim sabahına yine lekelenme şeklinde bir şeyler vardı ama aynayla baktığımda iç kısımlarda kanayan yani tahriş olan bölgeler olduğunu gördüm sizce kızlık zarıma zarar gelmiş midir bunu nasıl ayırt edebilirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Cildinizi kesmişsiniz. Himeni isteseniz bile kesemezsiniz. Kızlık zarı (himen) vajina girişinden 1.5-2 cm. derinde bulunan, zar gibi çok ince ve kolay yırtılan bir doku değil, normal bir deri parçasıdır. Vajina içine cinsel ilişki veya penis benzeri sert bir cisimle girilmedikçe açılmaz. Sürtünme, mastürbasyon, bastırma, parmak ucu, dar giysiler, bisikletten düşme, kapı tokmağına çarpma, aynayla cinsel organları incelemeye çalışırken, önden arkadan üstten baskı uygulama gibi gerekçelerle kızlık zarının açılabildiğini düşünmek en azından saflıktır. Vajinal ilişki ile ilk açıldığında (geniş açıklığı olan, esnek, sadece vajinal doğumda açılan yapıda kızlık zarınız yoksa) kanar ve canınızı acıtır, aynen her hangi bir yerinizi kestiğiniz zamanki gibi.. Dışarıdan bakarak kendi kızlık zarınızı görmeniz mümkün değildir. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz. Ayrıca benzer konularda sorulmuş yüzlerce sorunun cevaplarını arşivden de okuyabilirsiniz.

20 Eylül 2021 18:22