TE
Soru Sahibi
13 Şubat 2020 14:40

Lansoprol gebe kalmaya engelmi gebeykende kullanılırmı

Merhaba hocam ben uzun yıldır midemde ekşime olduğundan lansoprol 30mg kullanıyorum bu gebe kalmaya engelmi ve gebeykende içebilirmiyim çünkü bunu sürekli içmem gerekiyo ilaçı içmeden birşey yiyemiyorum.her gün aç karnına düzenli olarak alıyırum bir zararı varmıdır.tesekkürler🙏

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Kudret Erkenekli
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Merhaba Lansoprol gebeliğe engel değildir ancak gebeliğin ilk 12 haftasında mümkün olduğunca kullanmamakta fayda var. Geçmiş olsun

29 Mart 2020 11:56