OB
Soru Sahibi
18 Mayıs 2017 20:58

Lamine Tedavi

Merhaba, İstanbul'da lamine tedavi çin birkaç doktora gittim. Ön dişlerimin birinde yamukluk, kırılma sonrası renk değişikliği ve kanal tedavisi var. Bu dişlerin mümkün olduğunca hizzalı, biraz yan dişlerden uzun ve bir iki ton daha beyaz olmasını istiyorum. Yine de 'kendi dişin en iyisi' diyenler çoğunlukta. Şu anki yaşım itibariyle ortodonti tedavisi görmek istemiyorum ancak dizilim yamukluğu olan dişlerimin kaplanması durumunda kendi dişimden feda edeceklerim de beni korkutuyor. Ne gibi durumlarda en iyi çözüm lamine tedavidir?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Sorunuzu geç gördüğüm için şimdi yanıt veriyorum. Ön dişlerinizin birinde yamukluk ve kırılma olduğundan bahsediyorsunuz. Bu durumda gülüşünüz ile birlikte dişlerinizin durumu değerlendirilmeden tedavi planlaması yapmak çok yanlış sonuçlar doğurur. Bu yüzden öncelikle muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında gülüşünüz planlanıp tedavi alternatifleri beraber değerlendirilir. İyi günler..

14 Haziran 2017 13:07