KB
Soru Sahibi
6 Temmuz 2023 19:35

Korkuyorum

Hocam Kasım ayında bir gün kafa ağrısı yaşadım ve birden vücudum titremeye başladı kalbim hızlandı acile gittiğimizde panik atak mı geçiriyorsun dediler ve psikiyatriye gittim dideral ve selectra verdi bi iki ay iyi gibi oldum sonra korkularım başladı kalp krizi geçirme ölme ve en çokta delirme hissi sanki delircek gibi oluyorum çok korkuyorum aklımı yitirmekten niye böyle oluyor hocam gerçekten delirir miyim ne yapmam lazım düşününce başım ağrıyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Kl. Psk. Onur Cansız
Klinik Psikolog , Psikoloji , Aile Danışmanı (Psikolog)

Delirme, kalp krizi geçirme ve ölme korkuları ruhsal yapımızın bir ürünü olduğu için psikoterapi sürecine girmenizde fayda var. İlaç tedavinize devam etmeniz oldukça kıymetli fakat bu nokta burada yer alan korkularınız bu sürecin ilk başlarındayken yakalamanız ve bir psikoterapi seansı ile destekliyor olmanız sürecin daha komplike bir yere gitmesini engelleyecektir. Delirme ve aklınızı yitirme başlı başına bir ruhsal durumun mesajı ve alarmıdır. Bize bir şeyleri düzeltmemiz için fırsat sunan kaygılı düşüncelerdir. Bu durumun "delirmek" gibi bir süreci zihnimizdeki korkulu halden çıkarak realiteye dönüştürme şansı yoktur. Burada var olan alarmı düzelmesi gereken bir şeylerin olduğunu gösteren bir mesaj olarak görüp kaygılı düşüncelere nasıl müdahale edebileceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu inanç-düşünce ve duygu sisteminin yönetilebilir olması psikoterapi seansları ile mümkündür. Bu konuda okuyabileceğiniz kendine yardım serisi kitapları da mevcuttur. Birçok danışanıma psikoterapi seansları içerisinde bu kitapları da okutarak, süreçten aldığımızı verimi maksimum hale getiriyoruz. Bilimsel çalışmalarda psikoterapi seanslarına ek olarak kendine yardım serisi dediğimiz kitapları dahil edilmesinin ciddi faydalarını gösteren bulgular bulunmaktadır. Başlıca sizin yaşadığınız bu durum için okunabilecek kitaplar; (Panik atakta - Fark et düşün hisset yaşa) isimli kitaplardır. Psikoterapi sürecine başlamak isterseniz profil üzerindeki hat üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Saygılarımla...

7 Temmuz 2023 03:42