ÖE
Soru Sahibi
19 Ağustos 2020 21:25

konuşamama

Merhaba Oya hanım benim 3.5 yaşında bir oğlum var. Tek tük kelimeler dışında henüz konuşamıyor. Bu konuda çok endişeleniyorum.

2 cevap
Cevaplar (2)

merhaba konuşma ile ilgili bir çocuk gelişim uzmanı ya da konuşma terapistinden destek almanızda fayda var. Öncelikle sorunun ne olduğunu tespit edip ona uygun bir destek planlamak gerekir. Eğer konuşma problemi psikolojik ise ve çocuk oyun terapisi alacak yaşta ise biz müdahale edebiliriz.

21 Ağustos 2020 10:21
ÖE
Soru Sahibi

Konuşma problemimiz psikolojik kaynaklı çocuğumuzda evde yalnız kalma telefon ve tabletle uzun zaman geçirmeden kaynaklı asosyallik ve dikkat eksikliği var ayrıca iletişim eksikliği bulunmaktadır.Bu nedenlerlerden dolayı konuşmada gecikme sorunumuz var.Bu anlamda bize yardımcı olabileceğiniz terapiler var mı? İyi günler diliyorum

18 Eylül 2020 13:53

merhaba 4-12 yaş arasındaki çocuklarımızla oyun terapisi yapıyoruz ve pek çok konuda işe yarıyor. ancak pandemi sürecinde oyun terapilerine ara vermek durumunda kaldık şu an küçük yaş çocuklarla seans yapmıyoruz. gerekli olursa aile bilgilendirmesi yapabiliriz. iyi günler

21 Aralık 2020 13:43