CS
Soru Sahibi
4 Ocak 2019 15:51

KOLONOSKİPİ PATALOJİ SONUCU

Lazer hemoroid amleyatım öncesi yapılan kolonoskopide (kanama vardı bu yüzden konoskopi yapıldı) 0,3 cm çapında dimünitif polip alındı. Patalojiden gelen sonuç şöyle : - Kolon mukoza örneğinde polipöz gelişme izlenimi veren mukozal lenfoid agregat ve fokal kript hiperplazisi. -displazi ve neoplastik gelişme görülmedi. Bu raporda ne denmek isteniyor acaba? Hastalığım nedir? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Atilla Kaya
Genel Cerrahi , Proktoloji

Polip varmış alınmış bitmiş, şüphelenilen kötü huyluluk yönünde bir şey tespit edilmemiş. Rahat olun

6 Ocak 2019 14:43