EE
Soru Sahibi
26 Kasım 2020 12:10

Kollestrol hdl

Hocam kolay gelsin kan tahlilimde trigleserid 200 ldl 137 hdl 35 cıktı doktorum değerlerin normal dedi kan kağıdına bakınca hdl düşük gördüm yaşım 31 hdl yükseltmek için ne yapmam lazım sigarayı bırakmayı düşünüyorum olmuyor azaltmaya başladım birde balik yagi fayda verir mi niacin b3 kullanmalimiyim değerlerim çok kötümü acil bilgi verirseniz sevinirim birde balik yağını doktorlar yazıyor mu birde balik vs yiyen bir insan değilim 300 senedir 2 3 sefer yedim bana göre sigara içmeme rağmen normal ama hdl kafama takıldı takviyelere balik yagi ve balik yemeye başladım egzersizi çoğalttım sigarayida azalttım bırakıcam bana yorumlarısınız hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba. sigaranın terki, balık tüketimi ve spor yapmak gerekir. hdl düşük olması kötü risk belirtisidir. en az 55-60 olmasını tavsiye ederim.

22 Aralık 2020 20:51