GK
Soru Sahibi
30 Mart 2021 13:41

Kızım 18 aylık yürüme korkusu var

Merhaba hocam biz size gelmiştik kızım 13 aylikken emekleme ve yürüme yoktu muayenede bir sorun görmediniz gelişim geriliği testine gönderdiniz ondada bir sorun çıkmadı sadece kaba motorda eksiklik vardı daha sonra emekleme tutunup kalkma sıralama başladı şimdi 18 aylık desteksiz yürüyor ama hep bir korku var ve arada düşüyor 38+5 te 1800 Gr 46 cm doğdu 7 buçuk aylikken bacağı kırıldı femur kemiği bir ay bastirmadik üstüne sizce şu an herşey yolunda mi yoksa tekrar getirmeli miyim komutları anlıyor baba dede gel gibi bı kaç kelimesi var hayvan tanıyor ve taklit ediyor çocuk doktorumuz her 2 ayda bir kontrol ediyor ve sıkıntısı yok diyor sadece çok esnek kemik yapısı dedi fizyoterapist de gördü oda bi sıkıntı yok dedi şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Faruk İncecik
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

KÜÇÜK DOĞMASINA BAĞLI OLARAK BUNLAR OLABİLİR, BEKELNENEN DURUMLAR BUNLAR, 2 YAŞ CİVARI BİR GÖRELİM VE GEREKİRSE BEYİN MR ÇEKTİREBİLİRİZ, ŞUAN ZATEN FİZİK TEDAVİYE DEVAM

31 Mart 2021 10:31