de
Soru Sahibi
9 Nisan 2016 19:55

kist hidatik

Mrb hocam benim karaciğerimde 2008 ameliyat oldum 2009 da kıs goruldu yine 2012 de boşaltıldı 5*4 tu o zaman boyutu şimdiki 2015 teki rapordada 63*33perifarel kalsifikasyon gösteren tıp 4 kistik lezyon diyo acaba bu kist ölümü ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Selamlar, Öncelikle geçmiş olsun, sen karaciğer kisthidatiğinden ameliyat olmaktasın. Maalesef bu hastalık nadirde olsa nüks edebilir bunun için takip edilmesi gerekir. Bir genel cerrahi doktorunun takibinde isen o sahten bunları yapıyordur. En çok görüntüleme yöntemleri ile birde bazen de kan tetkiki ile takip edilmektedirler.

10 Nisan 2016 05:48
de
Soru Sahibi

Kolay gelsin hocam kist hidatik için kullanılan andazol karaciğere zarar verir mi günde 2*2 bir seneyi geçti kullandığım enzimler normal

8 Mayıs 2016 11:15

Ara vermelisin.

9 Mayıs 2016 12:54