AA
Soru Sahibi
29 Nisan 2016 17:36

Kastrasyon ameliyatı

Merhabalar. Hocam 25 yaşındayım. Evlenmeyi hiç düşünmüyorum. Bayanları kastrasyon amelyatıyla veya çeşitli yazılarınızda değindiğiniz üç ayda bir vurulan iğnelerle tamamen kafamdan silebilir miyim. Yani erkekler nasıl ilgimi çekmiyorsa bayanlar da o hale gelebilir mi? hocam cinsel isteğin azaltılmasını değil tamamen yok olmasını soruyorum?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. İlker Akyol
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

O tür bir "tedaviyle" göze alacağınız yan etkileri biliyor musunuz? Kas güçsüzlüğü, kemik erimesi, neşesizlik, isteksizlik, gibi. Amacınızı, hormonlarınıZI sıfırlayarak değil, kendi kendinize telkin ederek, hobiler ve meşgaleler bularak gerçekleştirin.

30 Nisan 2016 12:12
AA
Soru Sahibi

Hocam; 1-)İğne de aynı yan etkilere sahip mi? 2-) Kemik erimesi ihtimali yüzde kaç?

30 Nisan 2016 18:24
Doç. Dr. İlker Akyol
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

1-)İğne de aynı yan etkilere sahip mi? Evet. Ama, uzun süre geçmeden tedavinin bırakılması halinde etkileri geri dönüşümlü olur, ameliyat gibi geri dönüşümsüz olmaz. 2-) Kemik erimesi ihtimali yüzde kaç? Bu kişinin beslenmesine, egzersiz durumuna vs göre değişir. Yaşın genç, uzun bir ömür bekliyor seni ileride. Kastrasyon ameliyatının çeşitli olumsuz etkilerini hissetmen kesin gibi bir şey...

18 Mayıs 2016 13:37