KZ
Soru Sahibi
6 Temmuz 2021 14:07

Kasık ve sağ karın tarafinda ağrı

Merhaba hocam benim sağ kasık ağrısı arada böbreğe ,göbeğe vuran bir ağrım var oturup kalkarken daha çok oluyor tomografi sonucunda Mesane lümeni konturları tabidir. Sol adneksiyal lojda heterojen vasıfta yaklaşık 2 cm çapında santralinde kistik alanları barındıran noduler lezyon izlendi. Serviks duvar kalınlığı artmış olup serviks kontrastlı serilerde hiodens olarak izlenmiştir. Appendiks lojunda patoloji izlenmedi . Serbest sıvı izlenmedi Sakrum ve iliak kemikler normal görünümde izlenmektedir. Bilateral inferior-superior pubik ramuslar ve iskium normal görünümde izlenmektedir. Bilateral asetebulum, kaput ve kollum femoris morfolisi normaldir Diye yazıyor Smear sonucunda ,bazı hücrelerde karyomegali,hafif pleomorfizm yanısıra metaplastik endosrvikal hücreler izlenmektedir .Bu değişikliklerin yoğun inflomasyon ve erezyonasekonder olduğu dusunulebilir. Diye yazıyor bu ağrılarının sebebi sonuçlarda görünüyor mu teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Melih Bestel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Rahim ağzı ve çevresindeki enfeksiyon olabilir. Muayene ile değerlendirilir.

7 Temmuz 2021 00:13