RS
Soru Sahibi
19 Ağustos 2019 05:51

Kaplama değişimi

Merhaba Elif hanım. Ön üst iki dişlerimden küçüklüğümden beri sorun yaşadım kanal tedavisi,dolgu,apikal rezeksiyon gibi işlemler gördüm. 2014 yılında ön iki dişimdeki devamlı ayrılan dolgum yüzünden kaplama yapılması gerektiği söylendi kabul ettim köpek dişlerimde dahil edilerek ön 6 dişim kazındı. Diger saglikli 4 dişimi kaybedeceğimi bilmiyordum açıklanmamıştı sadece köprü olması gerekiyor denildi halbuki köpek dişlerimi çok seviyordum. Yeterli açıklama yapılmadan kazınmış olup kaplama yapıldı. O dönemde öğrenci olduğumdan herhangi bir devlet hastanesine yaptırdım. Bursaya atandıktan sonra sizin isminizi duydum. Kaplamalarımı degistirmek istiyorum hem sarı hemde çok yapay duruyor. Şu sıra hafif soğuk suda dahi sızlama yapıyor. Artık rahatlıkla ağzımı açarak gülümsemek istiyorum. Kaplama değişimi mümkünmüdür ve en doğal durabilecek kaplama hangisidir bilgi verirmisiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba,öncelikle geçmiş olsun ön bölge kaplamalarda estetik açıdan en iyi seçenek emax kaplamalardır.Özenli yapılmış bir emax kaplamayı çoğu zaman bizler bile normal diş görüntüsünden zor ayırt ederiz.Sizin için en iyi tedavi seçeneği ise eksik dişinize implant yapılıp dişlerinizin tek tek birbirine bağlı olmayacak şekilde kaplanması olacaktır.Bu şekilde kaplamalarınız arasını diş ipiyle temizleyebilecek,kendi dişinizin hijyenini sağlayabilcek,estetik olarak en iyi görüntüyü sağlayabileceksiniz.Materyal olarak ise emax tercih edilmelidir. Geçmiş olsun,sağlıklı gülüşler dilerim.

19 Ağustos 2019 13:50