öm
Soru Sahibi
20 Nisan 2015 10:45

KANAL TEDAVİ

Hocam merhaba, diş doktoruna gittiğimde sag tarafta üstte 2 kanal tedaisi altta 1 kanal tedavisi olacak 3 azı dişimin olduğunu söyledi. hocam size sorum son 1 haftadır o bölgede yanağımda bir ağırlık hissi ne uyuşma ne karıncalanma şeklinde ara ara gözümde hissediyorum bu hissi sizce bu dişten mi kaynaklıdır. çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Volkan Aykaç
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Diş hekiminiz gerekli röntgenleri alarak en doğru tanıyı koyacaktır. Önerilen tedavileri geciktirmeden yaptırmanız ve diğer dişlerinizle ilgili de diş taşı ve çürükler açısından detaylı bir muayene gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tüm tedavileriniz bittikten sonra mükemmel bir ağız hijyeni sağlayarak minimum 6 ayda bir diş hekiminize kontrole gitmeniz önerilmektedir. Kök ucunda gelişen lezyonlar uyuşukluk hissine sebep olabilmektedir ancak bunun klinik ve radyolojik muayene ile değerlendirilmesi, gerekirse de farklı uzman hekimlere de danışılması gerekmektedir.

22 Nisan 2015 02:21