SM
Soru Sahibi
9 Mart 2017 13:59

Kan değerleri

Hocam cevaplarsanız çok seviniriz bebeğimiz 14 günlük annesi ile arasında ab0 uyuşmazlığı var buğün ki kan değerlerimiz bilirubin 9,95 e düştü şükürler olsun en yüksek 14 olmuştu kendiliğinden düşüşe geçti emmesi falan güzel kilo almasına yerinde bebeğin kan değerlerimiz düşmüş hocam wbc 27,71 rbc 3,54 hgb 12,3 hct 33,9 plt 568 olmuş normalde yükselişe geçmişti hct 41 olmuştu en yüksek tekrar düşme eğiliminde dedi doktor çocuk hematolojisi bölümüne yönlendirdi bizi korkuyoruz hocam yükselmezmi tekrar değerlerimiz ne yapmamız gerekiyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Elli
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

GEÇMİŞ OLSUN HEMOGLOBİN İZLEMİNE GÖRE KARAR VERİLMELİ. ÇOĞUNLUKLA DÜŞMEYECEKTİR. WBC DEĞER YÜKSEKLİĞİ ERİTROSİT YIKIMINA CEVAP OLARAK YAPIMIN ARTMASINA BAĞLI. HAFTALIK HEMOGRAM YAPTIRIN DÜŞME VARSA ÇOCUK HEMATOLOJİ YE GİDİN.

1 Nisan 2017 22:36