TO
Soru Sahibi
11 Şubat 2016 00:43

İyi akşamlar sayın hocam

İyi akşamlar hocam.bundan 2 ay önce çenemin altında iki taraftadada şişlik farkettim ve doktora gittim ultroson çekildi.sonuc şu şekildeydi; bilateral submandibuller gland doğaldır.yer kaplayan kitle lezyon izlenmemiştir.bilateral servikal zincirde patalojik görünümlü lenf nodu izlenmemiştir.en büyükleri sağ submandibular köşede 21*8 mm sol submandibular köşede 19*7 mm boyutlarında bir kaç adet oval kontorlu ekojen hilus formasyonları gösteren reaktif görünümde lenf nodları izlenmektedir.bilateral vasküler yapılar doğaldır.kan tahlillerimide yaptırmıştım onlarda şu şekildeydi wbc 12.21 çıktı.neut#7.02 çıktı.lymph#4.10 çıktı.mono# 0.85 çıktı gerisinin hepsi normal.böbrek karaciğer fonksiyon testleride normal çıktı hocam.bugün tekrar us çekikdim 20*7 18*6 olmuş hocam.kan tahlillerimide yeniledim onlarda şu şekilde; wbc 18.11 neut#14.56 mono#1 rdw-sd 38.6 neut% 80.4 min lymph% 13.6 hemogramda diğerleri normal bunlar değil.crp ise 1.95 min 0 max 0.5 yazıyor doktor bey baktı boğazlarım şişmiş tonsillerim falan iltihaplanmış hocam.sonra 4 gün aqumebtin 1000 mg kullanıp tekrar hemogram yaptrıdım. Wbc 12.30 neut# 7.61 lymph# 3.98 mono# 0.8 çıktı burdaki hematoloji doktorum korkmana gerek yok kötü huylu kan hastalıklarında antibiyotik kullanımı sonrasında wbcde böle bir düşme olmaz dedi siz ne düşünürsünüz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İsmail Şimşek
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Benim branşım olmamakla beraber doktorunuzun dediklerine katılıyorum.

12 Şubat 2016 13:51