BN
Soru Sahibi
18 Ağustos 2021 13:24

Istmosel tedavisi

Merhabalar hocam. 3.bebegimi sezeryan ile dogum yaptım. Kırkım çıktıktan hemen Sonra aşırı kanama uzun ve düzensiz regl oluyorum. Bir kontrolumde istmosel oldugumu soylediler.Ama tedavi icin birsey uygulanmadi. Artik çok sıkıldım bu durumdan. Suan 21 aylık oldu bebegim. Bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba istmosel ancak cerrahi ile düzeltilebilir fakat tekrar bir gebelik planınız yoksa cerrahi yapmak şart değil kanama miktarını azaltmak için hormonlu spiral uygulamasından da fayda görebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim

18 Ağustos 2021 13:49