GS
Soru Sahibi
2 Nisan 2021 20:04

ıq sınırzeka 78

hocam merhabalar oğlumun ıqsu 78 küçük l ile büyük ı harfini ayırt edemiyorum diyor önceden hiç bir böyle bir şeyi yoktu ingilizce kelimelerde ayırt edemiyor çoğunlukla hafif mental zeka seviyesine gerilemiş olabilirmi konuşşmasında hiç bir sıkıntı yok ama güzel düzgün konuşuyor cevaplarsanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba okuma ile ilgili sıkıntılar sadece mental gerilikle ilintili olmayabilir. Disleksi ve bunun gibi tanılar zekaya bağlı olmadan da konulabilir. Bunun için mümkünse bir özel eğitim uzmanından, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinden yada bu konularda çalışan çocuk ve ergen psikiyatrist ve psikologlarından yardım alabilirsiniz.

2 Nisan 2021 22:13
GS
Soru Sahibi

hocam psikiyatriye götürdük zeka geriliği tanısı konmadı zekada gerileme olmaz dediler

15 Nisan 2021 18:30

Evet ama geçici öğrenme bozuklukları ya da Zeka sorununa bağlı olmayan öğrenme bozuklukları olabilir. Sizin çocuğunuzu bir özel eğitim uzmanı ile görüştürmeniz daha yararlı olacaktır.

15 Nisan 2021 18:59