ta
Soru Sahibi
22 Şubat 2021 22:03

iq 79 sınır zeka

merhabalar hocam benim çocuğumun iqsu 79 sınır zeka %25 engelli raporu var çocuğum şey diyor küçük l ile büyük ı harfini ayırt edemiyorum diyor daha önce hiç okumasında bir sıkıntı olmadı acaba zeka seviyesi hafif derece zihinsel gerilik mi oldu napmamız lazım sizce morali çok bozuk cevaplarsanız sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Bu durum mevcut sınır zekadan veya özel öğrenme bozukluğundan ( disleksi vs) kaynaklanıyor olabilir. Var olan zekada gerileme olmaz. Bir pedagog yardımı almanızda fayda var. Geçmiş olsun

3 Mart 2021 20:05
ta
Soru Sahibi

Hocam pedagog a götürdük zeka seviyesi düşmez dediler konuştular çocukla ve bu çocuğun zihinsel engelli olmasinin imkanı yok dediler

17 Nisan 2021 17:00

Merhaba Zekada asla düşme olmaz , doğrudur. Çocuğunuzunda özel öğrenme güçlüğü dediğimiz bir durum olabilir. Önce bir Çocuk psikiyatristi ve onun yönlendirmesi ile bir pedagogla görüşmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

25 Nisan 2021 17:05