ON
Soru Sahibi
25 Eylül 2016 16:03

İltihaplı romatizma

Hocam sorularıma cevap verdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum.Hocam bel emarımı size yolladım cevap verdiniz belimden çekilen diğer emarımı da size sormak istiyorum.Sakroiliak eklem incelemesinde sol Sakroiliak eklem alt yarısında iliak ve şakral yüzeylerde fokal kronik enflamatuar sinyal değişiklikleri mevcut olup bulgular kronik dönem Sakroileit ile uyumludur.Hocam doktor bana kan tahlili yapmadan salazopryn ve endol diye bir ilaç verdi ilaçlarım raporlu araştırdığım kadarıyla iltihaplı romatizma ilaçlarla da düzelmeyen bir hastalık.Hergün boyun Ağrısı bel ağrısı çekşyırum.Psikolojim çok bozuldu.Bu hastalığın tedavisi yok mu?boyun Ağrım romatizmadan mi kaynaklı?anlilozan sopndilit mi oluyor bu hastalığın ilerisi?Hocam cevaplarsanız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Ankilozan spondilit herhangi bir hastalığın ileri evresi değildir, varsa vardır yoksa yoktur. Sakroiletis uzun vadeli tedavi gerektiren bir durumdur ve altta yatan sebebin araştırılması gerekir, bazen iltihap bazen de bağışıklık sisteminin bozukluklarında olabilir. Bu nedenle romatoloji bölümüne giderek araştırma yaptırmanız faydalı olacaktır. Geçmiş olsun.

26 Eylül 2016 11:19