YM
Soru Sahibi
1 Ekim 2019 19:09

İlaçları fazla mı?

Merhaba Hocam, Annem ileri evre demans hastası. Şu ilaçları kullanıyor; Demax 20mg 1*1 Rexapin 10mg 1*1 Gyrex 100mg 1*1 Citoles 10mg 20*2 Exelon patch 15 Şu an konuşmayı da unuttu, uyanuk olduğu zamanlar anlamsız sesler çıkarıyor, son ses bağırıyor. Çok uyuşuk sadece yemeğini yedirmek ve bezini değiştirmek için kaldırıyoruz 17-18 saat uyuyor. Önceden sürekli odada volta atıyordu mayıs ayından beri hiç kalkamıyor. İlaçları çok fazla değil mi? Antidepresanları azaltılmalı mı? Yürüyemediği için doktora götürmek çok zor götürdüğümüzde de sadece sedyede uyuyor oluyor o haline bakıp ilaç yazılıyor lütfen yardımcı olursanız çok seviniriz ona göre götürelim son götürdüğümüzden beri ayağa kalkmıyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Mutlaka kapsamlı bir muayenene ve tahlil gerekli. Belki başka bir durum söz konusudur. Bu derecede demans olduğunda evde bakım çok zordur. İlaçlar bağırmaları nedeniyle bu dozda verilmiştir. Azaltılsa bile gözetim altında olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Doktor takipleri olan iyi bir bakımevi önerisini değerlendirmekte fayda var.

6 Ekim 2019 23:40